Drodzy Rodzice chciałabym zaproponować Wam tą wspaniałą bajkę dla Naszych dzieci, która ma na celu redukować u dziecka napięcia i lęk z powodu obecnej sytuacji i wprowadzanych coraz to nowszych ograniczeń do Naszego życia. Ważne w tej bajce jest to, że dziecko dzięki jej treści może oswoić się choć trochę z sytuacją, w której nagle się znalazło oraz ze zmianami, które zachodzą również w Państwa sytuacji rodzinnej. Pamiętajmy, że dzieci czują w dużym stopniu to co my przeżywamy, zwłaszcza że teraz przebywamy w domach praktycznie wspólnie cały czas. Patrzą przede wszystkim na nasze reakcje, na podawane komunikaty w TV czy radiu, a MY Drodzy Rodzice boimy się w ostatnim czasie coraz bardziej. Strach ten nie jest jedynie związany z pandemią korona wirusa, ale boimy się o nasze prace, finanse, o dalszy wygląd naszego życia.

Autorką bajki o Złym Królu Wirusie i dobrej Kwarantannie jest Dorota Bródka- psycholog, psychoterapeuta.

Pozdrawiam Was serdecznie

Pedagog szkolny

M. Tokarczyk-Kozioł