MARZANNO, MARZANNO!
TY ZIMOWA PANNO!
ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY,
A WIOSNĘ WOŁAMY
WIOSNO, WIOSNO, WIOSNO PRZYBYWAJ!!!

Dzieci długo oczekiwały nadejścia wiosny. Wspólnie dekorowały sale, uczyły się piosenek, wierszy. W salach zaczęły się pojawiać motyle, biedronki, papierowe i żywe kwiaty. W wazonach obserwujemy kwitnienie gałązek z różnych drzew i krzewów.

Śpiewając wiosenne piosenki dzieci przywitały wiosnę 21 marca 2018r. Wraz z wychowawcami wybrały się na spacer aby pożegnać zimę, a powitać nową porę roku. Wszyscy  byli w radosnych nastrojach. Każde dziecko zabrało ze sobą kukłę Marzanny, którą wcześniej samodzielnie wykonało. Nadszedł moment pożegnania zimy.  Po wypowiedzeniu hasła  "Żegnaj zimo, witaj wiosno", zaśpiewaniu piosenki o Marzannie - słomianej pannie, nastąpił rytuał spalenia kukły. Wszyscy mogli zacząć cieszyć się wiosną wraz z marcowym słoneczkiem, które świeciło już od wczesnych godzin porannych.