Dnia 22 stycznia 2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ten zimowy miesiąc wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje, a babcie i dziadziowie obdarzani są wtenczas szczególnymi dowodami miłości. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła się od pięknych życzeń i jasełek w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. W programie artystycznym nie mogło również zabraknąć recytacji wierszy, śpiewu piosenek, melodii zagranej na instrumentach oraz tańca. Dzięki temu dzieci z klas I-III mogły wyrazić kochanym babciom i dziadziom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Po części artystycznej był czas na składanie życzeń, wręczanie upominków, słodki poczęstunek i wspólne rozmowy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Uroczystość zorganizowały wychowawczynie: Maria Klisiewicz, Sylwia Chrobak, Halina Lipa i Barbara Kula.

Zapraszamy do działu Fotorelacje.

Jedno jabłko dziennie - październik 2017r.

 

Mamy przyjemność przedstawić wyniki XXVI Gminnego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem "Tradycje Boż...

Opublikowany przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie na 18 stycznia 2018

XXVI Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem "Tradycje Bożonarodzeniowe" Szkoła Podstawowa w Bobrowej - "Jasełka"

Opublikowany przez Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie na 18 stycznia 2018
Od 1 do 31 października 2017 roku trwała w naszej szkole akcja propagująca zdrowe nawyki żywieniowe ph. „Jedno jabłko dziennie”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III, którzy przez cały miesiąc pamiętali o owocach na II śniadanie. Dla wielu z nich codzienne spożywanie owoców to zadanie, któremu z łatwością sprostali. Zwycięzcami tegorocznej akcji zostali: Bunar Joanna, Chmura Jakub, Grzech Agnieszka, Kruszyński Filip, Orkisz Karol, Ozimek Maja, Sołek Oskar i Wójcik Natalia z klasy I; Cygan Kacper Janora Amelia, Ligęzka Filip, Sobuś Izabela z klasy II; Dadel Gabriela, Jeniec Kornelia, Lisak Amelia, Majka Filip, Orkisz Amelia z klasy IIIa oraz Brzycki Fabian, Kobos Emila, Kozioł Barbara, Kurczyk Emila, Lik Natalia, Niemiec Kornelia, Skrzypek Hanna, Stefański Jan, Świder Weronika i Zawojowski Wojciech z klasy IIIb. Gratulujemy!!!

Jedno jabłko dziennie - październik 2017r.

 

Wysłać tradycyjną kartkę z życzeniami czy użyć komunikatorów społecznych? Współczesność w zaskakującym tempie wymusza zmiany w życiu codziennym, również w celebracji świąt. A przecież tradycją jest wysyłanie kartek z życzeniami, nasi uczniowie z ochotą poznają te zwyczaje i realizują się poprzez działalność artystyczną. Tradycyjna kartka świąteczna nadal wzbudza zachwyt, a w wykonaniu dzieci jest wyjątkowa.

17 grudnia 2017r., w niedzielne popołudnie w Zespole Szkół w Straszęcinie odbyło się podsumowanie X Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”.

W kategorii: szkoła podstawowa klasy I-III zwyciężyła uczennica klasy II Amelia Janora zajmując III miejsce. Pracę wykonała pod kierunkiem Barbary Kuli.