Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji! #dobraszkoła #edukacja #wakacje2018

Opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Piątek, 22 czerwca 2018

26 maja 2018 r. klasa III a udała się z ks. Piotrem, rodzicami i wychowawczynią do Bałtowa. W Jurajskim Parku Rozrywki dzieci usłyszały opowieści o dinozaurach i zobaczyły ich modele w skali 1:1, ale przede wszystkim świetnie się tam bawiły jeżdżąc, skacząc i pływając. Atmosfera była niepowtarzalna, pogoda słoneczna, lody i napoje pyszne, wycieczka fenomenalna. W drodze powrotnej odśpiewaliśmy Litanię Loretańską. Śpiewom nie było końca. Dzieci z kl. III a mają niespożyte siły. Miło i pożytecznie spędziliśmy tę sobotę. Mamy miały swoje święto (wszak 26 V obchodzimy Dzień Matki), lecz najdoskonalej bawiły się ich pociechy. Wyjazd zorganizował ksiądz katecheta Piotr Fela. Dziękujemy!

W sobotę 26 maja 2018 r. klasa IIIa udała się z ks. Piotrem, rodzicami i wychowawczynią na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. To było dziękczynne wotum za łaskę otrzymania Pierwszej Komunii Świętej. Mszę Świętą w intencji dzieci pierwszokomunijnych sprawował ks. Piotr. Po mszy zeszliśmy do podziemi kościoła, gdzie spoczywają szczątki członków rodziny Tarnowskich - fundatorów tegoż sanktuarium. Tamtejszy ksiądz proboszcz, ks. Andrzej pięknie opowiadał o historii kościoła i licznych cudach związanych z tym miejscem. Na koniec obdarował dzieci licznymi pamiątkami oraz ...słodyczami. Wyjazd zorganizował ksiądz katecheta Piotr Fela. Dziękujemy!

23 maja 2018 r. odbył się Międzyklasowy Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem ,,Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością" dla uczniów klas I-III. Sześciu reprezentantów z każdej klasy czytało głośno, płynnie i wyraziście wylosowane teksty. Mistrzami czytania okazali się: Oskar, Izabela, Kornelia i Emilia. Uczniowie z rąk pana dyrektora otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Konkurs przeprowadziła H. Lipa.

W dniach 14-15 maja 2018r. odbył się dwudniowy rajd w najbardziej znane i malownicze pasmo górskie jakim są Pieniny. Wzięło w nim udział 26 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Trasa rajdu prowadziła z Krościenka na Trzy Korony przez Górę Zamkową, Czerteż, Sokolicę, Dunajec do Szczawnicy. Drugi dzień to przejście Małymi Pieninami z Jaworek przez Wąwóz Homole, Wysoką Durbaszkę, Szafranówkę na Palenicę. Z Palenicy część grupy kolejką linową zjechała do Szczawnicy. Piękne widoki, wspaniała pogoda, miła atmosfera wspólnego wędrowania pozostaną na długo w naszej pamięci.