Dobra relacja z dzieckiem to klucz do dobrego rodzicielstwa i podstawa oddziaływań wychowawczych. Warunkiem właściwych relacji jest umiejętność rozmowy z dziećmi i młodzieżą. Poradnik „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” (Adele Faber, Elaine Mazlish) to wspaniała książka pełna przykładów i praktycznych porad, rekomendowana przez psychologów i specjalistów pracujących z dziećmi i z młodzieżą. W przystępny dla każdego czytelnika sposób uświadomi ci, jak zmienić swoje zachowanie, by wpłynąć na przemianę swoich dzieci. Polecam każdemu rodzicowi.

Poniżej link do darmowego audiobooka (czas trwania 1 godzina), fragmentu książki z którego dowiesz się jak skutecznie pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami: https://youtu.be/ICpAELbQ5Aw

W obecnych czasach mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby osób uzależnionych, w tym dzieci i młodzieży. Dzisiejsze substancje psychoaktywne bardzo różnią się od tych sprzed lat i są o wiele bardziej niebezpieczne. Jak alarmują specjaliści zażycie już jednorazowej dawki „narkotyku” (np. dopalacza) może uzależnić lub spowodować zgon. Jak chronić nasze dzieci przed zagrożeniami związanymi z nałogami?

Wiedzę na temat substancji z którymi dzieci i młodzież mogą mieć kontakt w dzisiejszym świecie oraz inne ważne informacje znajdą Państwo w poniższym wywiadzie z ekspertem prof. Mariuszem Jędrzejko, który na co dzień pracuje z uzależnionymi dziećmi i młodzieżą: https://youtu.be/8RKyUs20N9Y

Informacje kontaktowe

 

Wszelkie opinie, wnioski i uwagi o pracy szkoły można zgłaszać osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 15.00, telefonicznie lub pocztą e-mail.

Dyrektor Zespołu Szkół przyjmuje rodziców codziennie w godz. 7.30 - 13.00

 
Zespół Szkół w Bobrowej
Szkoła Podstawowa

Bobrowa 131
39-203 Nagoszyn
tel. 146818099
email: dyrekcja@zspbobrowa.pl
epuap: /spbobrowa/default

Sekretariat czynny: pn-pt 7.00 - 15.00

 
Przedszkole w Bobrowej

Bobrowa 132
39-203 Nagoszyn
tel. 146824273
przedszkole.zspbobrowa.pl

 

Pedagog szkolny

Aleksandra Knych-Hajduk jest do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli w:

PONIEDZIAŁEK 8:15 – 14:15

WTOREK 8:15 – 13:15

ŚRODA 8:15 – 13:15

PIĄTEK 8:15 – 14:15

Adres e- mail: knychhajdukola@zspbobrowa.pl

W razie potrzeby istnieje możliwość ustalenia spotkania w innym terminie.

© 2023 Zespół Szkół w Bobrowej. All Rights Reserved.